дома Динамичен живот

Динамичен живот

Sprout – пенкало што “завршува“ како саксиско растение

Фото: Sprout  Sprout се одржливи, еколошки моливи направени од 100% природна глина, графит базиран на јаглерод, еколошко дрво и биоразградлива капсула што содржи семе. Идејата за...

Како стресот да го претворите во мотивација

Фото: Pixabay Би било од голема полза доколку успееме барем мал дел од стресот да го претвориме во мотивација за работа. Ако го користиме ефективно,...

Чанта што свети одвнатре за полесно пребарување

Фото: FABRIKK Кејт Пирсон, основачка на дизајнерското студио од Лондон FABRIKK, креираше материјал за обложување на внатрешната страна на чантите, пишува Designboom. Она што е ново се вградените LED светилки...

CrazyCap – капаче за шише што ја прочистува водата

CrazyCap е специјално дизајнирано капаче за шишиња што ги уништува бактериите осветлувајќи ја течноста со ултравиолетови зраци (УВЦ). Кога корисникот сака да провери дали водата...

Што треба да направите за да имате квалитетен професионален...

Колку квалитетен ќе ви биде професионалниот живот во голема мера зависи од вас самите. Добро познатата изрека дека “една изгубена битка не значи и...

Интересни факти за говорот на телото

Дали сте знаеле дека... Спротивно на верувањата, најчесто луѓето кога лажат гледаат право во очи и не го тргаат погледот. Колку повеќе старееме, стануваме посериозни. Еден возрасен...

Noonchi – систем за вежбање додека седите во канцеларија

Noonchi е систем за вежбање што се монтира на канцелариско столче, овозможувајќи вежбање додека се седи. Не зафаќа воопшто простор, лесен е за користење...

Пет тајни на добриот прв впечаток

Што е тоа што на луѓето им се допаѓа кога за прв пат сретнуваат одредена личност? Следниве пет тајни го кријат одговорот. Подгответе се за...