Инспиративни мисли за поубав викенд

Неколку севременски и мудри мисли што ќе ве инспирираат за подобро да го искористите викендот.

Работете го она што можете, каде и да сте со она што го имате.

Теди Рузвлет

Не можете да ја потрошите креативноста. Колку повеќе ја користите, толку повеќе ја имате.

Маја Анџелоу

Два најважни денови во вашиот живот се денот кога сте родени и денот кога сте сфатиле за што сте родени.

Марк Твејн

Без разлика дали мислите дека можете или не можете, во двата случаи сте во право. 

Хенри Форд

Постои само еден начин да избегнете критики: не зборувајте ништо, не правете ништо и бидете ништо.

Аристотел

Запомнете дека тоа што понекогаш не го добивате она што го сакате може да биде голема среќа.

Далај Лама

Не е се` во победата, туку во желбата за победа

Винс Ломбарди

Никогаш не е доцна да бидете она што можете да бидете

Џорџ Елиот

Наместо да го чекате и замислувате следниот одмор, размислете за тоа да почнете да живеете живот од кој не сакате да побегнете.

Сет Годин

Најдобар начин да ја предвидите иднината е да ја создадете.

Абрахам Линколн

Навратете се на денот на чиј крај сте се почувствувале исклучително задоволни. Тоа не е денот кога не сте работеле ништо. Тоа е денот кога сте имале многу работи да направите и се` сте завршиле.

Маргарет Тачер

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

Како да бидете лидер кој вработените го почитуваат

Само што сте го вработиле совршениот работник. Неговата или нејзината целокупна деловна моќ е голема колку и неговото или нејзиното функционално знаење....
- Advertisment -