Чанта што свети одвнатре за полесно пребарување

Фото: FABRIKK

Кејт Пирсон, основачка на дизајнерското студио од Лондон FABRIKK, креираше материјал за обложување на внатрешната страна на чантите, пишува Designboom.

Она што е ново се вградените LED светилки во самата ткаенина што овозможува лесно пребарување во чантата. Светлото автоматски се “пали“ штом корисникот ќе ја отвори чантата.

Таканаречените VELA светилки се вклучуваат преку прекинувач близу надворешниот дел за закопчување на чантата. Бојата на светлото, исто така, може лесно да се менува според желбите на корисникот.

Ткаенината, којашто е направена од еколошки материјал од плута, е водоотпорна, а чантата доаѓа во повеќе елегантни варијанти и бои.

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

Финалната листа на Apple за 2019 содржи 230 нови емотикони

Apple доби одобрување од Unicode Consortium за финалната листа на емотикони за годинава, којашто вклучува 230 нови виртуелни фигури. Некои од новите емотикони се фламинго, видра,...
- Advertisment -