WAYB Pico – лесно транспортно седиште за деца

WAYB Pico e ултра лесно преносно седиште, изработено од алуминиум којшто се користи во вселената. Наменето е за деца од 2 до 5 годишна возраст, односно за тежина од 10 до 23 килограми. Благодарение на квалитетниот материјал од којшто е направено седиштето тежи само 3,6 килограми, но е многу цврсто и безбедно, а може да се намести во автомобил, авион, комбе и слично.

Зад неговиот дизајн стои компанијата WAYB, која што е основана во март 2017 година во Калифорнија, од страна на тројца ентузијасти, а подоцна тимот се проширува со уште неколку луѓе од познати компании.

Pico е помало од вообичените седишта за деца па може комотно да се сместат три на задното седиште од автомобилот.

Производот има своја кампања на платформата Indiegogo и досега има собрано 177.370, а првично побарале 50.000. Кампањата трае уште еден месец, а првите испораки се очекуваат во февруари 2019 година.

Pico доаѓа во четири бои тиркизна, кафена, сива и темно сина, а се комплетира и со торба за носење којашто се продава со 40% попуст за поддржувачите на кампањата.

Фото Youtube

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

Рамнотежа помеѓу приватниот и професионалниот живот: тоа што навистина не` прави...

Пронаоѓањето на вистинската рамнотежа помеѓу личниот и професионалниот живот воопшто не е нов проблем во нашето општество. Но, тензијата помеѓу двата аспекти...
- Advertisment -