Facebook промовираше алатка за “спојување“

Facebook ќе ја понуди првата алатка за спојување, објави BBC. Компанијата се одлучи на овој чекор од претпоставка дека токму ваква услуга ќе биде причина луѓето да поминуваат повеќе време на социјалната мрежа.

Прототип услугата беше најавена, истовремено и промовирана на конференцијата F8 во Калифорнија од страна на директорот Марк Цукерберг. Тој објасни дека заштитно лого на апликацијата е срце во горниот десен агол и со негово кликање корисникот може да пристапи до користење на профилот за спојување.

Цукерберг меѓу другото потенцираше и дека приватноста на корисниците ќе биде максимално заштитена.

Кога алатката и официјално ќе стане функционална, сѐ уште нема конкретни најави.

Фото: Pixabay

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

Рамнотежа помеѓу приватниот и професионалниот живот: тоа што навистина не` прави...

Пронаоѓањето на вистинската рамнотежа помеѓу личниот и професионалниот живот воопшто не е нов проблем во нашето општество. Но, тензијата помеѓу двата аспекти...
- Advertisment -