дома Мали претприемачи

Мали претприемачи

Професионалните Дедо Мразовци се прилагодуваат на Божиќ онлајн

Без разлика дали признаваме или не, повеќето од нас носеле долен дел пижами или тренерки на барем еден онлајн повик, и излегува...

Совети за мали бизниси од седумнаесетгодишна девојка која создаде...

Тајла-Симон Крајтон постигнала многу за 17-годишна девојка: таа е основач и извршен директор на „Сосот Сиена“, односно нејзините сосови за пилешко месо...

Како да го забрзате растот на вашиот бизнис без...

Нема никаков сомнеж: сегашната ситуација во светот создаде предизвици за сите, вклучително и за претприемачите. Бизнисите беа приморани да ги затворат...

Македонија: Дали неработната недела ќе има негативни последици врз...

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска и вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вчера учествуваа на онлајн состанок со претставници...

Независноста и професионалноста на Народна банка клучни за задржување...

Македонската банкарска асоцијација одржа состанок на којшто се дискутираше за сигурноста на банкарскиот систем и улогата на Народната банка, следејќи ги најновите настани...

Инвестирањето во микро и мали бизниси во сопственост на...

Додека светските лидери го одредуваат патот напред за глобалната економија, мораме да се осигураме дека жените и малите бизниси во сопственост на...

Што ако угостител, маркет, превозник… не ги почитува здравствените...

Aко некој угостител, маркет, превозник, фабрика и друго, не ги почитува протоколите, надлежната инспекциска служба ќе има законско овластување на лице место...