Конференција на мајки претприемачи во организација на Women in Adria Хрватска

“Мораме да бидеме свесни дека домашната канцеларија е инкубатор, но не и акцелератор на женското претприемништво. Со сите обврски поврзани со децата, дневно ни недостигаат барем два часа работно време.“

Ова беа зборовите на Ивана Матиќ, извршната директорка на Women in Adria Хрватска, на одржаната конференција за мајки претприемачки во Загреб.

Целиот текст и детали за настанот тука.

претходниот член,Дали сте родени за бизнис?
Следната статијаКако до подобро здравје?

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

Како да бидете лидер кој вработените го почитуваат

Само што сте го вработиле совршениот работник. Неговата или нејзината целокупна деловна моќ е голема колку и неговото или нејзиното функционално знаење....
- Advertisment -