Tetra soap – сапун со уникатна форма што не дозволува лизгање од раце

Состојките што ги прават сапуните пенливи и антибактериски, најчесто придонесуваат за нивното лизгање од рацете. Tetra soap е решение за тоа – сапун што не се лизга од раце благодарение на неговата необична форма.

Направен од различни природни состојки, вклучувајки: палмино масло, чајно дрво рициново масло, итн.

Tetra soap, поради неговата форма е различен од сите останати и е погоден за мали деца и постари луѓе.

По успешната кампања Kickstarter, Tetra Soap е достапен сега преку веб-страницата на компанијата, со цена која почнува од 23 долари за еден пакет.

Фото: Youtube

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

Рамнотежа помеѓу приватниот и професионалниот живот: тоа што навистина не` прави...

Пронаоѓањето на вистинската рамнотежа помеѓу личниот и професионалниот живот воопшто не е нов проблем во нашето општество. Но, тензијата помеѓу двата аспекти...
- Advertisment -