RocketBody – личен фитнес тренер

Освен тоа го анализира и метаболизмот па според тоа одредува здрави оброци во текот на денот и го потсетува корисникот кога е време за одмор.

Производот е дело на старт-ап со седиште во Сан Франциско, Калифорнија.

RocketBody има своја кампања на платформата Kickstarter и досега има собрано 21.647 долари од потребните 30.000 долари, а кампањата трае уште 29 дена.

Првите испораки на уредот се очекува да бидат во октомври годинава.

Фото: Kickstarter

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

- Advertisment -