Monkeycycle – модуларен велосипед што се приспособува како што детето расте

Monkeycycle е модуларна иновација што интегрира осум различни типови на транспорт за децата. Според креаторите, Monkeycycle е количка за бебиња, велосипед за балансирање, велосипед за возење, на две три па и четири тркала, односно се прилагодува на потребите од детето од девет месеци до шест години.

Како што детето расте се додаваат седиште и тркала, па велосипедот може да биде и трицикл, но и возило со четири тркала. Седиштето достигнува максимална висина од 63,5 сантиметри, додека лимитот на тежината е 68 килограми.

Monkeycycle може да се нарача во претпродажба за 249 долари (основен модел) и за 349 долари (модел до целосна опрема).

Производот има своја кампања на платформата за групно финансирање Kickstarter и досега има собрано 45.041 долари, а тимот од Њујорк првично побарал 25.000. Кампањата трае уште 27 дена, а првите испораки се очекуваат во март 2019 година.

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

За успешен стартап бизнис, размислувајте како научник

Секој пат кога претприемачите или иноваторите добиваат идеја, вообичаено се прашуваат: „што можам да создадам за да ја тестирам идејата?“. Но би...
- Advertisment -