Luft Qi – најмалиот прочистувач на воздух

Luft Qi е првиот компактен прочистувач на воздух што користи нано технологија за да ја уништи мувлата, бактерии во воздухот, вирусите и токсичните хемикалии.

Производот нема филтер, полнењето е преку USB, голем е колку чаша за вода и лесно може да се носи било каде. Luft Qi исто така го елиминира чадот од цигари и миризбата од домашните миленици.

Уредот е дело на старт-ап со седиште Таипеи Тајван, а креатор на проектот е фирмата Titus & Wayne.

Прочистувачот ма своја кампања на платформата IndieGoGo и досега има собрано 67.511 долари, од потребните 25.000 долари, а кампањата трае уште  25 дена.

Првите испораки на Luft Qi се очекува да бидат во јули годинава.

Фото: IndieGoGo

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

Како да бидете лидер кој вработените го почитуваат

Само што сте го вработиле совршениот работник. Неговата или нејзината целокупна деловна моќ е голема колку и неговото или нејзиното функционално знаење....
- Advertisment -