дома Продажба за мали претприемачи

Продажба за мали претприемачи

Како да започнете бизнис: водич за почетници

Според кинеските верувања, 2020та е година на стаорецот – и се поврзува со одликите на ова животно, како што се брзо размислување...

Охрабрете ги клиентите да го користат телефонот за време...

Предупредувањето да се „остави телефонот настрана“ додека се присуствува на некој настан е глобален феномен. Сите имам стекнато чувство дека кога некој...

Совети за мали бизниси од седумнаесетгодишна девојка која создаде...

Тајла-Симон Крајтон постигнала многу за 17-годишна девојка: таа е основач и извршен директор на „Сосот Сиена“, односно нејзините сосови за пилешко месо...

Како да го забрзате растот на вашиот бизнис без...

Нема никаков сомнеж: сегашната ситуација во светот создаде предизвици за сите, вклучително и за претприемачите. Бизнисите беа приморани да ги затворат...

Македонија: Дали неработната недела ќе има негативни последици врз...

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска и вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вчера учествуваа на онлајн состанок со претставници...

Три начини како претприемачите да останат видливи за време...

Како претприемач, треба да бидете ваш сопствен најголем поддржувач. Голем број претприемачи го немаат луксузот да ангажираат тим за маркетинг и односи...

ЕУ ја очекува тешка трговска битка со САД

Европските функционери и компании ги одбројуваат деновите до резултатите од претседателските избори во САД за да видат во која насока ќе се...

Марија Ристовска: Потребни се мали и флексибилни фирми што...

Марија Ристовска е млада, амбициозна, пријатна за разговор, отворена за нови идеи и предизвици. Таа е вистински професионалец кој зад себе има...