Паметен термометар што мери температура 24 часа

Старт – ап од Хонг Конг создаде паметен термометар којшто ја следи температурата кај децата, безбедно и точно. Се состои од лепенка и мала кутија со LED светла.

Лепенката се става под пазувата на детето, а LED кутијата алармира доколку забележи зголемени вредности. Изработена е од мек силикон, не предизвикува неудобност и има специјален дизајн што не дозволува детето да ја голтне.

Може да се користи 24 часа со едно полнење, а ја покажува температурата на телото за само една минута од местење на лепенката. Кога температурата ќе биде над 38℃ или ако лепенката падне, родителот добива аларм и веднаш може да реагира.

Паметниот термометар ја мери и собната температура, со што овозможува оптимални услови за детето во случај на настинка. Лепенката е водоотпорна и не реагира на пот.

Производот има кампања на платформата Indiegogo којашто трае уште 15 дена.

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

Рамнотежа помеѓу приватниот и професионалниот живот: тоа што навистина не` прави...

Пронаоѓањето на вистинската рамнотежа помеѓу личниот и професионалниот живот воопшто не е нов проблем во нашето општество. Но, тензијата помеѓу двата аспекти...
- Advertisment -