Најмоќните жени за 2017 година

Погледнете кои се десетте најмоќни жени во светот, според американскиот магазин Forbes.

10. Вирџинија Џини Ромети – извршен директор на IMB

Фото: Facebook

9. Ана Патриша Ботин – извршен претседател на банкарската групација Santander

Фото: Facebook

8. Кристин Лагард – директор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ)

Фото: Facebook

7. Абигејл Џонсон – претседател на корпорацијата Fidelity Investments

Фото: Youtube

6. Сузан Војчицки – извршен директор на YouTube

Фото: Facebook

5. Мери Бара – извршен директор на General Motors

Фото: Facebook

4. Шерил Сандберг – главен оперативен директор на Facebook

Фото: Facebook

3. Мелинда Гејтс – ко-основач на фондацијата Бил и Мелинда Гејтс

Фото: Facebook

2. Тереза Меј – премиер на Велика Британија

Фото: Facebook

1. Ангела Меркел – канцеларка на Германија

Фото: Facebook

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

- Advertisment -