Мобилна канцеларија на сончева енергија

На последниот фестивал за дизајн во Мадрид Enorme Studio и Mini ја претставија својата мобилна канцеларија, којашто воедно функционира и како урбана лабораторија.

Наречена е Montaña en la Luna (Планина на Месечината), а структурата се состои од застаклена канцеларија со подигнат покрив, којшто е во комбинација со подвижни дрвени конструкции.

Постои простор за седење, но и за релаксирање оплеменет со зелени површини растенија, исто како на планините.

Внатрешноста на канцеларијата вклучува бироа наредени во една линија каде што може да се работи, но има и зона за приватност, одмор и релаксација.

Бироата располагаат со USB портови, за да може да се пристапи до Интернет. Инаку, целата канцеларија за своите потреби се напојува со соларна енергија.

Фото: Enorme studio

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

Парадоксот на обучувањето

На врвот на кој било вид потфат, ќе откриете дека најефикасните луѓе имаат обучувачи (коуч), пишува Сет Годин, еден од најизвиканите автори...
- Advertisment -