Што да правите со досадата дури го преживувате карантинот

Екот на пандемијата на коронавирусот е во тек. Почитувајќи ги препораките на Светската здравствена организација, како и мерките на ресорните институции во однос на справувањето со заразата, приморани сме да седиме дома, да практикуваме општествено оддалечување, да ги сведеме на минимум физичките контакти, и да бидеме свесни за начините на кои се шири оваа болест.

Поврзано:

Боењето како начин на релаксација 

Доколку не знаете што со себе, а имате склоност кон ликовната уметност, можете да одберете времето да го поминувате во боење. Оваа наивна активност, што сите нe потсеќа на нашето дество, во последно време станува популарен тренд и кај возрасните. Боењето придонесува кон смирување на умот, рефлексија, ви дозволува да одвоите време за себе и сите мисли кои ви зујат во глава, а на крајот од процесот, сте направиле нешто добро, сте го разубавиле листот хартија што сте го облагодариле со ваш избор на бои, и со надеж, сте понирале длабоко во себе и сте откриле аспект на вашата личност за која инаку немате многу време да се посветувате…

Со цел збогатување на слободните активности што се практикуваат по дома во време на пандемија, еве линк до боенките од 113 музеи во светот! Уживајте во себе-пронаоѓањето!

карантин

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

Како да се истакнувате од конкурентите: креативни маркетинг алатки за вашиот...

Создавањето и растењето бренд што се истакнува од другите е полесно отколку што можете да си замислите. Но, тоа бара подготовки за...
- Advertisment -