Кофтиња од мисиркино месо

Потребни состојки:

500 гр. мелено мисиркино месо

1 јајце

5 лажици овесни снегулки

3 млади кромитчиња

3-4 лажици маслиново масло

сол, бибер по потреба

Начин на приготвување: Овесните снегулки се мешаат со јајцето, солта и биберот и се остава да отстојат 10-тина минути за да омекнат. Младиот кромид се сече ситно и се додава на смесата од јајце и овесни снегулки. На крајот се додава меленото мисиркино месо и маслиновото масло. Се формираат ќофтиња и се пржат на загреана грил тава со малку маслиново масло.

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

- Advertisment -