Како природно да си ја подобрите крвната слика

Лошата крвна слика е почеток на многу здравствени тегоби. Доколку имате проблем со анемија, овој рецепт ќе ви помогне да ги подобрите резултатите.

Состојки:
– 200 мл. мед
– 200 гр. ореви
– 200 гр. суво грозје
– 200 мл. сок од морков
– 200 мл. сок од цвекло
– 2 лимона

Подготовка:

Измелете ги двата лимона со кора и додадете ги медот, цедениот сок од цвекло и моркови. Потоа, додадете ги ситно исечканите ореви и сувото грозје и промешајте. Смесата чувајте ја во стаклена тегла. Земајте по три пати дневно, по една лажица пред или по оброк.

Фото: Pixabay

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

- Advertisment -