Иновативен модел на инвестирање на пазарот на туристички недвижнини во регионот

Татјана Тошиќ од Хрватска, која е експерт во полето на недвижности, ги изгради своите вештини и знаења низ 15 годишната кариера на домашниот и странскиот пазар.

Преку нејзината компанија Chic Resort Residences ги советува инвеститорите каков тип на невижности да градат, како најдобро да се позиционираат и да го промовираат проектот, кон кои пазари и групи на клиенти да се насочат и слично.

Татјана ја споедели својата успешна бизнис приказна на женскиот магазин Women in Adria, а целото интервју можете да го погледнете на следниов линк.

поврзани статии

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

прочитај повеќе

Рамнотежа помеѓу приватниот и професионалниот живот: тоа што навистина не` прави...

Пронаоѓањето на вистинската рамнотежа помеѓу личниот и професионалниот живот воопшто не е нов проблем во нашето општество. Но, тензијата помеѓу двата аспекти...
- Advertisment -